Dobra vecer: molila bih vas pomoc pri dijagnosticiranju mog stanja. Konstantno mi se javljajaki osip po donjem dijelu nogu popracen bolovima u misicima i zglobovima. Vadenje krvi dalo je sljedece rezultate koje ja svakako ne razumijem a kod dr sam narucena u 7. Mjesecu; lupus antikoakulant 0, 95 proteini 81 igg 19. 33 iga 5. 52 c reaktivni protein 0. 6 reuma faktor 61. 7 h ccp 1. 0 ana luminex (antitijela protiv stanicne jezgre) pozitivna antitijela protiv dvostruke uzvojnice - 10 antitijela protiv ss-a ro antigena (ro60) - 96 antitijela protiv ss-a ro antigena (trim21) - 213 antitijela protiv ss-b\la antigena (ss-b\la) - 38 antitijela protiv sm antigena - 1 antitijela protiv topoizomeraze 1 - 1 antitijela protiv histidil trna sintetaze (jo-1) - 31 antitijela protiv u1-rnp - 29 antitijela protiv kardiolipina (acl) - negativna antitijela protiv proteinaze 3 (pr3-anca) - 1 antitijela protiv mijeloperoksidaze (mpo-anca) - 0 nalaz biopsije koze kaze; rahla hiperkeratoza te neizmjenjen epidermis ispod kojeg u visokopapilarnom koriju nalazimo oskudne perivaskularne infiltrate sastavljene pretezno od limfocita i histiocita. Kolagena vlakna lagano su razmaknuta edemom. Dg; dermatitis chr. Unaprijed zahvaljujem na vasem odgovoru lp davorka krizevic

    Odgovoreno: 29. 06. 2015.
    • Poštovana,
      Navedeni parametri, koje ste mi opisali, spadaju u strogi domen reumatologa-specijaliste interne medicine, i tu vam ne mogu pomoći. Što se tiče dijagnoze, imate hroničnu upalu kože, koja ne može da se izleči, ali će vam vaš lekar prepisati terapiju, pod kojom ćete tegobe koje vas muče držati pod kontrolom.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #138298

    • Molim pomoc ne razumin nalaz: antitjela protiv stanicne jezgre-negativan titar <1: 160, anti dsdna=4, ro 60=3, ro 52=4 ss-b/la=0, anti-sm=0, u1-rnp=3, sm/rnp=0, anti-/scl-70=1jo-1=1, aca-cenp b=2, rpp=6, aha=1, anti pm scl=2, anti pcna=6, acl-igm=0. 0, acl-igl=0. 0, pr3-anca=1, pmo-anca=3

    • Dr Mihailo Balić 30. 06. 2015.

      Ja lično ne sarađujem ni sa jednim privatnim lekarom, ali znam da je dr Petar Bursać iz poliklinike Intertim na dobrom glasu. U pitanju je dermatovenerolog.

    • Zahvaljujem na odgovoru. Da li imate možda nekog doktora za preporuku?