Doktor je na ultrazvuku utvrdio da imam upalu srcanog misica kao posledica jace prehlade, imala sam bas intezivna i ucestala preskakanja srca pracena bolovima u grudima. Inace imam 30 god i planiram trudnocu, doktor je rekao da to nije opasno za plod, da nema potrebe da se uzima terapija jedino je rekao ako mi se to cesto desava da pijem betablokatore. Da li to stvarno ne treba leciti? Zadnjih par dana javlja mi se bol u levom grudnom kosu koji se prostire iza dojke do pazuha i ide do leve plecke, bol se javlja prilikom udisaja vazduha.

    Odgovoreno: 01. 06. 2015.
    • Poštovana,
      Bol koja se javlja na udah/izdah, ili na promenu položaja tela, se povezuje sa mešovitom upalom nerava i mišića koji prolaze u nivou srca. Ukoliko nemate više preskakanja srca, ne treba da se koristi terapija. Kada ostanete trudni, može se desiti da vam internista preglede zakazuje češće, ali nemojte da se bojite, to je normalno i sa razlogom se zove-drugo stanje.