Postovani, desila mi se neobicna situacija pa bih vas molila da mi kazete o cemu bi moglo da se radi. 10. 02. Bila sam u kineskom restoranu, nakon pojedenog obroka pocela je da mi trne gornja polovina ledja a zatim se trnjenje sirilo na levu i desnu ruku i glavu. Nekih 30 sekundi sam osecala toliku utrnutost glave i pritisak u njoj da sam mislila da cu se onesvestiti. Duboko sam disala i za par minuta sam se normalizovala. Ponovo sam 14. 02. Bila u istom restoranu jela drugo jelo i ponovo je sve bilo isto stim da mi glava nije bila toliko utrnuta i nisam osecala taj pritisak kao prvi put. Zanima me da li to moze biti neka alergijska reakcija (inace koliko znam nisam na hranu alergicna) , jer je neki cudan sos bio i u jednom i u drugom jelu, ili moze biti nesto ozbiljnije? Hvala unapred. Srdacno, gordana

    Odgovoreno: 18. 02. 2015.
    • Poštovana,
      Obično se alergija manifestuje na drugačiji način, neko što ste mi opisali. Moj vam je savet da se javite izabranom lekaru nadležnog doma zdravlja na pregled, da date krv i urin, i dalje postupate u dogovoru sa istim.