Postovani, htela bih da vam se obratim: moje dete rodjeno je u martu 2012 godine, otkriveno je da boluje od lajmske bolesti. Dali na vasoj klinici ili u nekoj drugoj na teritorije srbije postoje adekvatni lekovi za lecenje te bolesti. Molim vas da mi odgovorite mejlom

    Odgovoreno: 17. 01. 2015.
    • Poštovani,
      Terapija lajmske bolesti zavisi od kliničkog stadijuma. U prvoj fazi bolesti preporučuje se: penicilin 800. 000ij, tetraciklini 2, 0g za 24h kao i eritromycin u istoj dozi u trajanu od dve nedelje, ili do povlačenja simptoma. U drugoj fazi bolesti: dvonedeljna terapija kristalnim penicilinom u visokim dozama ili ceftriaxona 2, 0g a zatim nastavak lečenja hloramfenikolom 2, 0g u toku 24h ili u istoj dozi tetraciklini do povlačenja simptoma. U trećoj fazi lek izbora je ceftriakson 2, 0g, longaceph zbog dobre difuzije u trajanju do šest nedelja. Kod neuspešne antibiotske terapije u trećoj fazi preporučuju se kortikosteroidi.
      više informacija imate na sajtu: http: //www. Stetoskop. Info/lajmska-bolest-lyme-borreliosis-675-c36-sickness. Htm