Postovani, posto ne mogu da nadjem oblas za gastroerohepatalogiju, nadam se da mogu ovdje postaviti pitanje?! I bila bih vam jako zahvalna ako bi mogli da mi odgovoirte u sto kracem vremenu jer jako brinem u vezi ovog sad. Duze vrijeme imam problem sa grlom (kada je pms, prehlada ili kada je nedje polen, kucni ljubimci i slicno) . Radila sam nalaze neke krvna slika dobra i takodjer sam pila neke antibiotike za to kad bi me zaboljelo i neke vitamine (b6, b12 i druge) jer sam imala problema u vratu i ramenama. Medjutim prije 3 meseca mi se desilo da me je grlo jako zaboljelo sa strana jako crveno i kao neke tacke i jako bijel jezik. Pila sam tecnost i ispirala usta sa nekom vodom i slicno e da skratim pricu. Bila sam kod doktorke posto se zakazuje i ceka neko vrijeme dala mi je upute za. Krvnu sliku (u kojoj je pokazalo da je sve ok) , kod onog za usta, grlo i nos, napisao je. Otezano gutanje cvrste hrane teze prolazi od prije 3 meseca i gubila na tezini 5 kg. Klinicki nalaz orofarinks bo endolaringealni nalaz u granicama normale, dysphagio, i dao mi je uputu kod gastroentrologa. Da snimala sam vratnu dio kicme je rtg snimak vratne kicme u dvije proekcije. Ipravljena cervikalna lordoza sa pocetnim spondilodegenerativnim promjenama na cervikalnom segment kicme stuba. Simptome kod upale jednaka imam slicne: otezano gutanje, vracanje zalogaja, bol u grudima, veoma neprijatan zadah sam imala prije a vise ne, kasalj i gubitak na tezini. I sa lijeve strane mi je uvecana kao neka zlijezda, vadila sam umnjak sa lijeve strane na doljnoj vilici rije 3 meseca i jako me je boljelo bilo posle neko vrijeme jer je bio zub pod upalom

    Odgovoreno: 22. 08. 2014.
    • Poštovana,
      U pitanju je otežano gutanje hrane. Gastroenterohepatolog bi trebalo da utvrdi šta je u pitanju. Upala jednjaka, eventualno suženje jednjaka zbog otežanog gutanja i vraćanja hrane (tzv. Gerb) , te moguće uvećanje štitne žlezde mogu biti neki od razloga. Svakako, specijalista gastroenterohepatolog treba da da svoje mišljenje.