Molim vas odgovorite mi, zalila sam se doktoru opste prakse na bolove u zelucu, s'obzirom da je on konstatovao da je to na nervnoj bazi, dao mi je da primim jednu injekciju, u venuu. . Radi se o ranisanu i baralginu, kao mesavinu te dve. . I nakon toga usledio je mutan vid, pogotovo na blizinu. . Naravno povratili su me kod kuce vodom, secerom i vodom, i odlezala sam nekih pola sata. Inace da napomenem, imam 22 godine, jako sam osetljive prirode i anemicna sam. Da li je to konkretno bila reakcija na injekciju? Da li je to on smeo uopste da mi da, ne pitavsi me pritom ni za sta drugo? I da li ce se to nesto odraziti u necemu? Hvala vam unapred.

    Odgovoreno: 27. 05. 2014.
    • Poštovana,
      Svaki lekar ima pravo u odlučivanju šta je najkorisnije za pacijenta. Na osnovu toga ste i dobili propisanu terapiju. Obzirom da ste anemični, i još ste primili baralgin venski, gotovo sigurno je došlo do pada pritiska za koji pretpostavljam da je i inače niži. Baralgin obara pritisak. Zbog toga se gotovo sigurno desilo ovo što ste mi opisali. Da li lekar sme ili ne da vam da određeni lek, odlučuje na osnovu uzimanja podataka od vas i/ili ukućana. Koliku, , količinu" podataka će prikupiti od vas, zavisi od samog lekara. Neće se odraziti ni u kom pogledu.