Postovani osjecam vec 2 mjeseca povremenu zaista blagu nelagodu sa desne strane uz sami rub rebara. Otprilike nekih desetak cm iznad pupka, cak sam par puta kad pritisnem uz rub cuo kao krckanje da tako kazem. Ta nelagoda se ne javlja cesto, mozda par puta na dan a onda i po par dana bude bez toga ai ko mi se cini da je vise osjecam kada sjedim dosta naget na desnu stranu. Radio sam nalaze krvi 2 puta u razmaku od 40 dana i oba puta ast, alt, ggt i sve ostalo je bilo normalno, nekako tačno na sredini onih parametara, bilirubin mi je prvi put kad sam vadio bio povisen, pisalo je da smije biti do 22 kod mene je bio 22. 9 a drugi put je bio uredan. I također sam sa unutrasnje strane oka, znaci prema nosu primjetio kao male zute mrljice, kao izrazeni kapilari pa pored njih. I da napomenem da je ova nelagoda prvi put se javila poslije jaceg vjezbanja i nezgodnog istezanja desne strane torza. Da li je moguce da mi je jetra bolesna ili je mozda povreda trbusnih misica. Hvala unaprijed

    Odgovoreno: 29. 01. 2014.
    • Poštovani,
      Najverovatnije se radi o povredi nerava i mišića desne strane. Mažite neku analgetsku mast/kremu/gel (brufen, diklofen. . .) 10-ak dana. Što se tiče očiju, savetujem vam pregled očnog lekara i njegovu/njenu preporuku.