Dobar dan. Zovem se igor moj otac stevica. Saljem vam ovu poruku u nadi da nam mozete pomoci u vidu ibformacija. U pitanju je moj otac. On ima 53 godine i ima dijabetes 30 godina/ pre godinu dana operisao je nigu zbog posledica udarca i nakon operacije zbog losih rezultata krvi greskom je poslat na dijalizu i sada ide redovno. Problem je poceo pre oko 3 meseca kada je naglo izgubio apetit i nije redovno davao insulin. Nakon mesec dana apetit mu se postepeno povratio osim sto i dan danas ne moze da jede peceno meso. Nakon povratka apetita poceo je stomak da mu se povecava (naduvava) i od onda je sve veci, veliku nuzdu vrsi 6-8 puta dnevno. Doktori na dijalizi su ga poslali na ultrazvuk i nisu nasli nista sve je u redu, takodje je poslat i na radiologiju na proveru pluca za vodu i nasli su samo da mu je srce uvecano, takodje je bio i kod ortopeda koji ga je operisao i sve je u redu. Zadnji rezultrati krvi su pokazali samo da je malokrvan i da ima manjak elektrocita osim toga je sve je u redu. Kad se obratio opet lekarima na dijalizi podsmevali su ga i rekli mu samo da jede manje, a on ponekad ni ne jede tako da hrana nije problem. U ocaju je trazio da ide kod psihijatra jer vise ne znamo kako da resimo problem jer niko nece da izadje u susret. Molio bih vas ako mozete putem bilo kakvih inforacija da pomognete. Ja imam 25 godina i imam ostecenje kicme i nerava tako da nisam u mogucnosti da radim tako da smo finansiski ograniceni pa ne mozemo da priustimo privatnog lekara. Bili bih smo vam jako zahvalni ako bih ste mogli da nam pomognete u bilo kakvom vidu. Mozete me kontaktirati na email adresu igor_pajic @yahoo ili na telefon 069/721-639 unapred vam zahvaljujemo igor i stevica pajic

    Odgovoreno: 24. 12. 2013.
    • Poštovani,
      Malokrvnost je uvek obavezni pratilac dijalize, koji može lekovima da se koriguje. Moj vam je savet da zakažete pregled kod prof. Dr đorđa ćulafića, koji radi na bivšoj internoj a. U pitanju je vrsan dijagnostičar, spec. Gastroenterohepatologije. Mislim da možete da zakažete i telefonom, a broj nađite na internetu. Po mmom skromnom mišljenju, mislim da bi trebala da se uradi gastroskopija, ali to prepuštam pomenutom prof.