Vratili smo se sa odmora iz grčke, u kojoj smo prvi dvanaestogodišnji sin, pa ja, a potom i supruga imali simptome neke viroze: curenje iz nosa, golicanje u grlu i potom nadražajn kašalj i bez povišene temperature. Sve smo to prošli "na nogama" bez upotrebe antibiotika, ali od mojih ukućana ja i dalje imam probleme, koji se sada manifestuju povremenom malaksalošću, preznojavanjem i vrtoglavicom. Bio sam kod lekara, pritisak mi je uobičajeno niži 111/67 i puls 70, vadio sam krv - gde je sedinetacija 4, kks je u granicama normale, a crp 0, 08. Doktorica tvrdi da je to neka laka viroza i da sam možda malo dehidrirao (mada dnevno sigurno pijem najmanje 2 litre tečnosti) . Povremeno se jako zamorim, toliko da npr. Počnu da me hvataju grčevi u mišićima listova nogu, da počnem da osećam neku opštu slabost iako do pre nekoliko dana nije bio slučaj, čak ni u vrhuncu te prehlade u grčkoj. Doktorica mi je savetovala da tri dana pijem rastvor orosal, vitamin c i febrict tri puta dnevno. Zbunjuje me i brine taj umor, pa vas molim za savet. S poštovanjem, saša

    Odgovoreno: 06. 08. 2013.
    • Poštovani,
      Niste mi napisali kolike su vam vrednosti jona na, k i ca, eventualno i magnezijuma. Hoće umor da se javi, kao i grčevi nogu kod poremećaja navedenih jona. Moj savet je da ako se tegobe ne smire za 10-ak dana, ponovite kks i urin. Umesto orosala možete piti slabogaziranu kiselu vodu. Kupite šumeće tablete ca i mg i pijte ih po 1 dnevno 7 dana uz terapiju izabranog lekara. U pitanju može biti i alergija.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #119010

    • Evo rezultata urađenih analiza po zahtevu izabranog lekara: leukociti 7, 5 eritrociti 5, 59 hemoglobin 159 htc 46, 4 mch 28, 4 mchc 34, 3 trombociti 178 sedimentacija 4 crp 0, 08 kako je u grčkoj u apartmanu bilo vrlo toplo, a klima nam je bila tačno iznad francuskih ležaja, nismo je ni koristili, ali smo pravili stalno promaju držeći otvorenim ulazna i terasna vrata, tj. Prozor. U toj kombinaciji znojenja i provetravanja, desilo mi se da sam osetio trenutni i kratotrajni oštar bol u rebarnim mišićima sa desne strane, koji nije uticao na disanje, ali su me ti mišići (posle sa obe strane) boleli pri njihovim pokretima i natezanja. Posle je tako bilo i sa leđnim mišićima ramenog pojasa, kao neka upala mišića. Doktorica za to tvrdi da je mialgija. Zamor obično prođe nakon spavanja i odmaranja, mada ne i uvek u potpunosti. Nisam imao povišenu temperaturu, proliv ili povraćanje, ali me brine da nisam pokupio nešto tropsko i atipično. Hvala na savetima i preporukama