1. Povraćka tamno braon boje

    Pitanje broj: #157178

    Poštovani,

    Sinoć sam se napio sa drugarima. Počeo sam da pijem oko 17h popodne i do 23h sam popio 11 piva na skoro skroz prazan želudac. Osećao sam se pripito ali dobro, bez ikakve mučnine. Oko 23: 30 sam konzumirao marihuanu i posle kratkog vremena (10-ak minuta) mi je postalo jako jako loše. Nisam mogao da ustanem iz stolice, preznojavao sam se, vrtelo mi se sve pred očima. Vrlo brzo su počele mučnine i negde oko ponoći sam se prvi put ispovraćao. Prva dva puta povraćka je bila boje piva, ali treći put je bila tamno brao boje i jako lepljiva. Nakon toga sam zaspao i ujutru ispovraćao još par puta želudačnu kiselinu (povraćka je bila žute boje). Odspavao sam još par sati i kad sam ustao osećao sam se skoro skroz normalno. Na internetu sam čitao da je tamno braon boja boja krvi koja se nalazila u stomaku duže vreme. Moje pitanje je da li sam ja povraćao krv, i koliko je to loše ako jesam?

    Odgovoreno: 31. 05. 2018.
    • Poštovani,

      Sadržaj tamne boje, braon ili čak prema crnoj nastaje pri razgradnji hemoglobina u želucu, ali posle nekog vremena. Pošto ste vi prvo imali normalnu boju a neposredno posle je bila braon, verovatnije da je u pitanju ostatak hrane. Postoji mogućnost, da od naprezanja pri povraćanju dodje do erozija sluznice koje krvare, najčešće je krvarenje blago i samoograničavajuće. U vašem slučaju bi sadržaj tada bio crven a ne taman pretpostavljam. Svakako uradite krvnu sliku, pa ako je sve u redu, nemate anemiju i dobro se osećate, ne razmišljajte više o tome, ali svakako pripazite drugi put na sebe.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #157178

    • Dobro veče, htela sam da pitam pošto sam prehlađena, kašljem i imala sam puno šlajma, pijem Klacid 500 mg jutros sam samo doručkovala i to je to. Malopre sam se zakašljala i izbacila sam pljuvačku tamno braon boje, izgleda kao zgrušeno. Molim Vas za mišljene pošto mi je majka skoro preminula, pa sam stalno nervozna i napeta. O čemu se radi i da li je opasno? Unapred hvala.

    • Imali smo veliku proslavu, pila sam rakiju. Nisam imala nikada gori mamurluk, pred spavanje sam povratila...to je bila voda sa crnim i tamno braon zrncima..nisam sigurna koliko je to normlbo

    • Zdravo, Meni vec nekoliko dana stomak boli, muka mi i zapusen nos. I sad pre nekoliko minuta sam povracala a povracka bila crne braon boje. Sta znaci to? A nisam jela nista

    • Прво моје велико поштовање!! Ево овако укратко,колико то може. Ја сам у недељу ујутру оперисао слепо црево,које је већ било пукло. Операција је прошла успешно,хвала Вама и Богу!! Немам сада болове,али мене интересује и муче неки други проблеми. Наиме,повратио сам пар пута добро то је вероватно због неодговарајуће хране и то је вероватно ОК,али повраћао сам изузетно браон боју те повраћке и имам сталне мучнине у желуцу. Сад се мало бојим да није то повезано све и са том браон повраћком и на који начин и дал ће то уопште проћи??? Хвала,унапред на одговору.

    • Postovanje,imamo onkoloskog bolesnika vec danima nista ne jede i ne pije....nece ni lekove,a povraca neku tamnu tecnost i lepljivu...Sta se desava?Unapred zahvalna...