1. Prijem na otorinolaringologiju

    Pitanje broj: #141950

    Poštovani,

    Da li mi možete reći ako znate, prilikom prijema na otorinolaringologiju za operaciju, koja je procedura dijagnostike? Šta sve tamo rade i pregledaju? U pitanju je državna klinika.

    Odgovoreno: 16. 11. 2015.
    • Poštovani,

      To sve zavisi od konkretne ustanove, da li je dete ili odrasla osoba i o kojoj vrsti operacije se radi. Najčešće se traži rtg pluća, krvna slika, faktori koagulacije, krvna grupe, biohemijske analize krvi. Sve ovo se najčešće uradi pre prijema u bolnicu i još neke specifične stvari u zavisnosti o kojoj operaciji je reč kao što skener sinusa, snimanje sluha itd...