1. Dvostruko presavijena žučna kesa

    Pitanje broj: #99782

    Na uz abdomena rečeno mi je da je žučna kesa dvostruko presavijena. Molim vas možete li mi objasniti šta to tačno znači? Mogu li zbog toga imati neke komplikacije? Da li postoji mogućnost da se nekako ispravi? Na prethodnom uz koji sam radila pre 3 meseca žučna kesa je bila u redu. Obzirom na to da je uz radio urolog ništa konkretno mi nije rekao u vezi sa ovim problemom.

    Odgovoreno: 10. 08. 2012.

Komentari na pitanje: #99782

    • Sin od 7 godini ima presavijena zucna kesa kako mozete da mi pomognete... hvala vam

    • Moj muž je 2016. godine imao jake bolove sa desne strane i tim povodom je urađen UZ i nađen kamen u žučnoj kesi 14.5 mm. Žučna kesa je urednog položaja i debljine zida, žučni putevi nisu dilatirani.

      Od tada više nije imao bolove, 2019. je uradio UZ ponovo i sada je kamen 17.2 mm. Preporuka hirurga je laparoskopska operacija žučne kese. Moje pitanje je, da li neko u Srbiji radi laparoskopsko vađenje kamena iz kese, umesto da se izvadi cela žučna kesa?