Molim Vas., sinu mi na trticnoj kosti već 5-6 put gnoji urasla dlaka. Sada je pod terapijom clindamicina.. Mesto upale se otvorilo ali kaže da ima još gnoja. Sve bi bilo drugačije da nije na odsluzenju zatvorske kazne u Valjevu. Sta Vi savetujete. Hvala unapred. Ja ću Vam poslati moj mejl a njegove podatke pošto ga nemozete kontaktirati

    Odgovoreno: 13. 10. 2021.
    • Postovana gospodjo,

      Urasla dlaka se u principu ne leči antibioticima, već isključivo hirurškim putem. Potrebno je da se zatraži konsultacija hirurga radi incizije i drenaže gnojne kolekcije, koja će se tada u roku od nekoliko dana smiriti uz redovna previjanja. Kada bude izašao treba da se obrati hirurgu radi definitivne operacije i rešavanja tog problema.