1. Potkožne izrasline na butinama

    Pitanje broj: #11200

    Već neko vreme, nekoliko meseci, sa unutrašnje strane butina u neposrednoj blizini analnog otvora imam izrštaje u vidu potkožnih izraslina koje su bele boje. Međutim, one ne krvare niti se povlače. Da li je to opasno i kako se to leči?

    Odgovoreno: 23. 09. 2008.
    • Teško je na osnovu vašeg opisa proceniti o čemu se radi. Moguće je da se radi o masnim naslagama. Potrebno je da se javite hirurgu na pregled koji će veoma brzo na osnovu kliničkog pregleda proceniti o čemu se radi i odrediti dalju terapiju.

Komentari na pitanje: #11200

    • Danijela Djakovic 05. 01. 2024.

      Napipnula sam pre nekih mesec dana i više na butini čvorogu potkožnu dok sam se kupala a sad mi se pojavila još jedna. Plašim se, šta da radim?

    • Pozdrav,

      Već neko vreme imam jednu malu podkožnu "lopticu", izraslinu veličine graška, mjesto na kojem se nalazi najbolje da opišem u blizini predela na nozi "Vastus lateralis", odnosno nalazi se na mišiću ne na kosti. Kad nogu presavijem u kolenu više se oseti pod prstom i na dodir, jeste tvrda ali ne toliko, i isto malo boli odvisno od jačine pritiska, tupa bol najbolji opis bola je kao kad se negde već udariš pa nakon toga se dodirneš na to mesto i takva bol je tome najbliža. Na oko je skoro nevidna ali zaradi osjećaja laganog bola sam je primjetio ali nisam obraćo pažnju jer mi ne stvara probleme u svakodnevnom životu (trčanje, skakanje, plivanje i sl) Nadam se da vam opis moga problema pruža dovoljno informacija.

      Lep pozdrav! I. K