Poštovani doktore,na zadnjem delu vrata imam tvrdu grudvicu koja se ne vidi već samo na dodir se može osetiti, za koju su mi na pregledu rekli da je masno tkivo.Pitam Vas da li bi ta grudvica mogla da vrši pritisak na krvne sudove ili nerve ili bi mi štetila i na koji način ako je ne izvadim. Unapred hvala

    Odgovoreno: 15. 07. 2007.

    • Postovana Vesna, Masno tkivo na zadnjem delu vrata ne moze izazvati znacajnije smetnje osim u slucajevima kada dostigne velike dimenzije. Ponekad rastom dovodi do pritiska na okolne nerve i bola. U takvim slucajevima neophodno je njegovo uklanjanje. Intervencija je jednostavna i obicno prolazi bez ikakvih komplikacija. ass dr med sc Dragan Milic