Par godina unazad imam probleme sa venama nogu. Cesto je dolazilo do upala pa i tromboflebita. Radim u bolnici pa su mi akutno stanje uglavnom sanirali lekari Klinike na kojoj sam uposljena. Nedavno sam ponovo dobila tromboflebitis, ali ovog puta je bilo za mene strasno, obzirom da se nisam mogla osloniti an nogu, a jos manje stajati. Crvenilo i otok noge, povisena temperatura tog dela noge je bila kao niakda do tada. Redovno uzimam preporucenu terapiju i nosim carapu. Trenutno sam na bolovanju. Moje radno mesto je daktilogra. Da li ce se tromboflebitisi ponavljati i dalje, obzirom da tokom celodnevnog radnog vremena sedim i jedino ustajanje sa stolice je polazak kuci. Svakodnevno ostajem dugo na poslu, bar po 3 - 4 h duze od radnog vremena. Hvala sto ste me primili i prihvatili moje lecenje.

    Odgovoreno: 08. 09. 2008.
    • Postovana Jelena, Sto se vise pridrzavate propisane terapije to je verovatnoca nastanka tromboflebitisa manja. Ne moze se iskljuciti. Carape odgovarajuce kompresije koje se menjaju bar na 6 meseci , aspirin, phlebodia su svakako najbolja terapija koju bolesnici sa oboljenjem vena mogu dobiti. potrebno je uraditi kontrolne dopler preglede vena kako bi se procenilo da li je neophodna hirurska intervencija. ass dr med sc Dragan Milic