operisana am prije dvije nedjelje-radikalna nefrektomija. Sada imam problema sa ranom, nije dobro izdrenirana, pa mi dr onako rucno cijedi. Izludjeh!!! Interesuje me, koliko mi treba da se potpuno oporavim i da mogu da uzmem u narucje moju bebicu koja ima 6 mjeseci? Hvala.

    Odgovoreno: 08. 09. 2008.
    • Postovana Ljiljana, Komplikacija koju opisujete cesto se javlja nakon hirurskih intervencija. Obicno je potrebno 15- 20 dana da sekrecija iz rane stane, nekada i dosta duze. Vazno je da nema infekcije i crvenila kao i pojave povisene telesne temperature. Takodje, u lecenju je najvaznije korektno previjanje. Ako je secernacija iz rane veca potrebna su cesca previjanja. ass dr med sc Dragan Milic

Komentari na pitanje: #9434

    • Ja sam imala operaciju uklanjanja mladeza na celu. Mladez je otklonjen hiruskim putem u lokalnoj anesteziji. Deseti dan su skinuti konci. Drugi dan od toga u toku nocu rana puca iz koje suri vodica nalik gnoju. U terapiju je ukljucen penicilin injekcije 1600000ij. Bojim se posledica ovakve upale i naravno kako ce sve to izgledati kad rana zaraste. Moje pitanje je da li mislite da je sve uradjeno i da li treba od svog hirurga da trazim dodatna ispitivanja. Ph nalaz mladeza jos nije gotov.