Najverovatnije je da imam upalu znojne zlezde u pazusnoj jami pa mi je ginekolog posavetovao da se obratim hirurgu. Ako se ispostavi i potvrdi dijagnoza zanima me sta se desava onda? Sta se preduzima povodom toga? Operacija ili nesto bezbolnije?

    Odgovoreno: 16. 08. 2008.
    • Postovana Ivana, Jedini pravi nacin lecenja jeste operacija sa uklanjanjem promene ili incizija (zasecanje) te promene kako bi se drenirao odnosno uklonio sadrzaj iz te promene. Za sve vreme potrebno je da koristite antibiotike ako postoji izrazena zapaljenska komponenta. Nemojte se plasiti, operacija je kratka, laka i nije previse bolna. ass dr med sc Dragan Milic