za dva dana imam zakazano hirursko odstranjivanje fibroadenoma dojke vel 3 cm koji mi stoji vec 6 godina pa me hvata panika sta mu se za tih 6 god izdesavalo u sastavu i kakav je tok za vreme i posle operacije?koliko traje zahvat i kad se odlazi kuci--operacija ce biti u onkologiji kladovo.hvala

    Odgovoreno: 16. 08. 2008.
    • Postovana Gordana, Tumor treba odstraniti i poslati ga na PH pregled kako bi se postavila tacna dijagnoza. Operacija je laka, radi se obicno u lokalnoj anesteziji i traje kratko. Oporavak je takodje kratak, ne vise od desetak dana. Nema velikih bolova. Ukoliko je promena benigne prirode tu se prica zavrsava. Ako je u pitanju maligna promena, potrebna je jos jedna operacija sa vecim uklanjanjem tkiva dojke ili cak i cele dojke sa ciscenjem pazusne jame od eventualnih izmenjenih limfnih cvorova. Nakon toga zracna i citostatska terapija. ass dr med sc Dragan Milic