Postovani g-dine Milicu, Moj problem se vezuje za stomacne probleme. Naime, dva puta mi se dogodilo veoma neprijatna situacija.Dok sam sedela kod kuce odjednom sam osetila potrebu za velikom nuzdnom i odjednom je pocelo sve da curi iz mene. Veoma mi je neprijatno sto ovo moram da pisem, ali dok sam ustala stolica je bila bukvalno tecna (skroz vodena) i nisam ni stigla do kupatila a vec sam se uneredila. Sva sreca pa sam bila kuci. To mi se desava vec drugi put. Samo odjednom pocinje iz mene da izlazi tecna stolica. Ne mogu ni da stignem do kupatila. Posle bude sve normalno. To mi se desilo i pre nedelju dana prvi put. Mozete zamisliti kako sam jako psihicki opterecena zbog toga i bojim se da bilo gde krenem. Da li je mozda u pitanju debelo crevo (majka mi je operisala tumor debelog creva)? Molim Vas da sto pre odgovorite!

    Odgovoreno: 16. 08. 2008.
    • Postovana Ljiljana, Gubitak kontrole sfinktera i pojava tecne stolice iziskuje preduzimanje dijagnostickih procedura. Potrebno je da se javite kolorektalnom hirurgu koji ce preduzeti dodatna ispitivanja kako bi se razresila dijagnosticka dilema. Brojna su stanja koja mogu dovesti do navedenih simptoma, a jedno od njih je i tumor debelog creva. Ne oklevajte, javite se na pregled. ass dr med sc Dragan Milic