Molim vas da mi odgovorite,naravno ako je moguce,na moje pitanje,a vezano je za operaciju hernije i posledice posle operacije.Naime poceo sam da intezivno pjesacim sa namjerom da smrsam i uklonim visak kilograma i u tome izgleda pretjerao.Pocelo je da me pece u lijevoj preponi i da se bol spusta u desno ,,jaje,, propratne probleme sam imao da mi u tom predjelu,bar sam takav osjecaj imao,ne prolazi hrana niti vazduh,kao da je zacepljenje ili slijepljenost crijeva,a praceno pecenjem koje je bilo na ivici izdrzljivosti.Sest mjeseci su me trovali raznim ljekovima i slali na svakakve preglede i analize,dok mi jednog dana nije jedan ljekar rekao da ja imam herniju iako nema vidnih znakova.Otisao sam kod,bar tako su mi rekli,najboljeg hirurga koji je to potvrdio i zakazao mi operaciju kao jedino rjesenje.Opersao sam se i ugradio mi je mrezicu uz uvjeravanje da je to najbolje rjesenje.Mjesec dana posle operacije i zarastanja rane meni su se vratili isti siptomi.Trpio sam i na nagovo! r istog hirurga isao na kolonoskopiu sa kamericom,ali rezultat je bio u redu.Kasnije mi je saopstio da su vjerovatno uslili zivac i da sada treba da ga ,,ubiju,,Pokusavao je u pocetku sa nekim njemu dostupnim injekcijama,a kada nije bilo efekta rekao mi je da nabavim iz Italije injekcije(vise ne znam kako se zovu)sto sam i uradio,ali i posle svega nema nikakvog efekta,vec je sve isto.Cetiri godine zivim sa tim problemima i na ivici sam psihickog sloma.Pece me,utezava praznjenje crijeva(Kao da su slijepljena)i naravno psihicko stanje mi je na nuli,jer ni za jedan posao nemam snage i volje posle tolikog upornog bola i smetnji.Molim vas da mi odgovorite o cemu se radi i sta da preduzmem.Pitanje je mozda preveliko,ali sam morao sve da opisem da bih bio siguran da ga mozete lakse razumjeti.Prijateljski pozdrav i unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 06. 06. 2007.
    • Postovani Zeljko, Veoma mi je tesko da Vam dam neki precizniji odgovor o cemu se radi. Moguce je da se radi o neuralgiji nakon operacije ali to ne ide sa smetnjama u praznjenju creva. Cinjenica da ovo stanje traje 4 godine govori o hronicitetu i licno smatram da nema veze sa kilom. Neophodna su dalja ispitivanja da se utvrdi uzrok bola.
      ass dr med sc Dragan Milic