imam 25g. i imam prosirene vene na nogama tacnije jednoj,nasledno.Pojavile su se u 17g, nosenjem elasticne carape sprecila sam njihovo sirenje koliko toliko.Da li smem da ih operisem sobzirom na godine,tacnije da li je pametno?Da li se one lece i na drugi nacin?Gde je lecenje najbolje?Rizik? Zivim na kosovu inf. mi je jako vazna, ovo mi je skoro jedini izvor inf.

    Odgovoreno: 31. 07. 2008.
    • Postovana Mila, Savetujem vam da jos malo sacekate sa operacijom. Operacija se vrsi samo ako postoje medicinske indikacije (insuficijencija usca povrsnih vena, ili insuficijencija perforatornih vena, postojanje tromba u povrsnom vesnkom sistemu) u suprotnom se radi samo o estetskom problemu koji se moze tretirati na primer sklero terapijom. Uradite dopler pregled vena nakon cega ce se steci pravi uvid u stanje vasih vena. ass dr med sc Dragan Milic