Već sam se ranije obratila "Stetoskopu" sa pitanjem kako da riješim problem: Majka je operisala lijevi kuk 23.marta ove godine.Sporo se oporavlja ali s obziorm da je 1930.godište, to smo i očekivali. Ono što je glavni problem, koji joj dodatno otežava kretanje, su jako otečene noge u dijelu članka i stopala. S obzirom da su vaše kolege dale odgovor "da ortoped treba da da odgovor" a da je njen ortoped rekao da svaki drugi dan pije Lasix i nosi ortopedske čarape, a internista rekao da će s vremenom nestati otok, molim Vas da mi detaljnije odgovorite ili da me uputite nekom kod koga bih mogla naći rešenje problema. Unaprijd zahvalna. S poštovanjem

    Odgovoreno: 31. 07. 2008.
    • Postovana Ljiljana, Obavezno uradite majci dopler pregled vena nogu kako bi se iskljucilo postojanje tromboze u dubokom venskom sistemu. Tromboze u dubokim venama nogu cesto nastaju nakon ortopedskih operacija pogotovu kod starijih bolesnika. Od nalaza zavisi i lecenje. Noga neka bude elevirana i umesto Lasixa bolje je da koristite Phlebodiu 1 tabletu dnevno. Potrebna je i elasticna carapa sa kompresijom ne manjom od 20 mm Hg. ass dr med sc Dragan Milic