Kako se pravilno postavlja kesa u slučaju kada je anus izveden na stomak. Molim Vas uputite me na pravilnu primjenu! Postoji li neko sredstvo za učvrščivanje kese? S poštovanjem!

    Odgovoreno: 31. 07. 2008.
    • Postovani Dusko, Obavezno se javite hirurgu ili sestri koja radi u Stoma Centru kako bi vam pokazali pravilan nacin postavljanja kese. Postoje razlicite vrste ovih kesa a takodje je moguce primena adheziva. Mora vam se pokazati i pravilno odrzavanje anusa. ass dr med sc Dragan Milic

Komentari na pitanje: #8247

    • Prije skidanja diska, ukloni se kesa. . . Nakon toga, ukloniti disk. Dobro ocistiti mjesto gdje se treba zalijepiti novi disk, kada se ocisti, nalijepi se novi disk, i kesa, i gotovo. . .