Neznam da li sam odabrala pravu oblast za moje pitanje mislim da bolujem od hemoroida.Pre godinu dana prvi put sam osetila bol i neprijatan svrab,sutradan mi se pojavili jastucici na analnom otvoru,jedva sam se kretala a sam pokusaj da sednem bio je katastrofalan.Posle nekoliko dana pocelo je krvarenje koje je trajalo celu nedelju koristila sam hepatrombin mast.Pre dva meseca problem se ponovo pojavio i ovih dana opet sada koristim mast faktu.Na netu sam procitala sve o hemoroidima redovno se hranim prilicno zdravo vezbam 3 puta nedeljno pesacim svakodnevno higijena pravilna samo posao mi je vezan za sedenje.Nemam hrabrosti da odem kod lekara jer je pregled bolan i neprijatan.Molim vas da mi date nekakav savet unapred hvala.

    Odgovoreno: 31. 07. 2008.
    • Postovana Ivana, Skupite hrabrost i javite se hirurgu na pregled. Najverovatnije je da se radi o hemoroidima ali su moguca i druga oboljenja te je potrebna i potvrda dijagnoze. U zavisnosti od dijagnoze je i izbor nacina lecenja. Savetujem vam da nastavite sa koriscenjem Factu masti kao i da uzimate tbl Phlebodia 1x1 dnevno, sa odrzavanjem savrsene higijene anorektalnog predela. Ako na ovu terapiju dodje do poboljsanja verovatno je da se radi o hemoridima a ako ni posle 15-20 dana nemate boljitka obavezno se javite na pregled hirurgu. ass dr med sc Dragan Milic