Sinoc sam osjetio jak bol u predjelu izmedju abdomena, testisa i polnog organa. Veceras sam otisao u urgentni centar i doktor mi je rekao da imam prosirene kanale i pocetak kile sa obadvije strane. Bavim se body bildingom i trenutno ne osjecam nelagodnosti *jak bol, uvecanje...* Rekao mi je da cu kad tad morati na operaciju. Vidio sam da postoje nove tehnike pa me iteresuje gdje to najbolje moze da se zavrsi, koja je cijena, kakav je oporavak i posle koliko cu moci da radim sa tegovima *sada planiram umjerene tezine* HVALA UNAPRIJED!!!

    Odgovoreno: 10. 07. 2008.
    • Postovani Nikola,

      Operacije kile danas se uglavnom izvodi ugradnjom mrezice. Ovo su tzv. beztenzione metode i izvode ih gotovo sve hirurske ustanove jer su ove intervencije dosta jednostavne. Ne znam koja je cena operacije, a oporavak je dosta brz i vec nakon desetak dana mozete se vratiti normalnim fizickim aktivnostima. Ne zurite sa operacijom. Postoje brojna stanja koja se mogu  definisati kao 'sindrom bolne prepone' tako da i nakon uradjene operacije preoperativni simptomi ne prestaju. Predjite na laksi sistem treninga neko vreme.