Postovani, 16.juna ove godine sam imao operaciju slepog creva. Nakon 7 dana skinuti su mi konci sa rane i sve je u redu za sada. Moje pitanje je da li smem sada sve da jedem posto je vec proslo skoro 20 dana, i da li u odredjenim kolicinama, ili smem da jedem koliko mi se jede? I takodje me zanima kad smem da pocnem sa fizickim aktivnostima(plivanje, trcanje i sl.)? A posto imam vec uplaceno u turistickoj agenciji letovanje 2. avgusta, zanima me da li uopste smem da idem, i da li smem da se kupam u slanoj vodi(zbog rane). I jos jedno pitanje, koju kremu preporucujete za oziljak od rane, i kada da pocnem sa nanosenjem? Samo jos da kazem da imam 17 godina, ne znam da li Vam to nesto znaci zbog odgovora. Unapred Vam zahvaljujem.

    Odgovoreno: 10. 07. 2008.
    • Postovani Milane,

      Posto je sa ranom sve u redu nakon operacije, nemate nikakva ogranicenja. Slobodno uzimajte hranu, na nacin kao i pre operacije. Mozete ici na more i uzivajte u letovanju. Budite fizicki aktivni onoliko koliko vam prija. Sto se tice oziljka vec je proslo dosta vremena od operacije i ne savetujem vam primenu bilo kakvih krema ili melema.