Poštovani molim vas da mi obijasnite šta je Contusio capitis.S 00 W 19 Fractura corporis L.II.Fractura calcanei I dex.,i koje su mogučnosti lećenja.Pošto na ovom saitu nisam pronašla ortopeda,pa sam vama postavila pitanje pošto se vi inače razumete u većinu oboljenja.Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 09. 07. 2008.
    • Postovana Liliana,

      Radi se o povredi glave, i prelomu tela II -og slabinskog prsljena i petne kosti desnog stopala. Obicno se ove povrede tretiraju imobilizacijom i mirovanjem (ako nema dislokacije fragmenata kostiju) a ako postoji dislokacija fragmenata kostiju potrebna je i hirurska intervencija. Imobilizacija obicno traje od 3 nedelje do mesec dana a potom se rade kontrolni Ro snimci na osnovu kojih se donose dalje odluke u vezi sa lecenjem. U principu oporavak nakon ovih povreda je gotovo potpun.

Komentari na pitanje: #7269

    • Rukija Rizvanovic-Kajtazovic 05. 10. 2016.

      Molim vas da mi objasnite sto ovo znači, ovo je moja dijagnoza: contusio faciei. Unaprijed hvala.

    • Molim vas da mi objasnite. Gde se nalazi prsljen c 6. . . I sta obuhvata ova dijagnoza contusio capitis. Factura vertebrae c 6 s 12. 2 i koje su moguce posledice desne strane tela, vrata ili. . Pozdrav.