Molim vas da mi odgovorite doktore jer imam problem vec godinama.Operisao sam bruh na levoj strani malog stomaka i vec skoro 4 pune godine rana mi curi,a doktor koji me je operisao uporno tvrdi da to nije nista.Prilikom odlaska kod drugog lekara nije hteo da preuzme odgovornost kolege i pitam se cemu sluzi Hipokratova zakletva?Nadam se da cete vi naci malo vremena za mene i posavetovati me kome da se obratim kako bi vec jednom sanirao tu ranu.U pitanju je zlatni stafilokok i lecen sam sa svim mogucim antibioticima,ali bezuspesno.Dali postoji neka mast osim uobicajenih koje lekari prepisuju?Dali postoji mogucnost da se to ne moze sanirati bez operacije?Neznam zaista ni sam vise sta da vam kazem osim da je protiv lekara podignuta krivicna prijava.Sest pacijenta mu je umrlo za 5meseci i iskren da budem nezelim vise kod njega ni da idem.Ako znate nekoga ko bi mi pogledao ranu ili vi ako nije problem bio bih vam zahvalan.unapred zahvalan Ivan iz Panceva.

    Odgovoreno: 08. 05. 2007.

    • ~Postovani Ivane, Curenje iz rane nakon operacije nije retka pojava. Srecom to curenje relativno brzo prestaje. Pitanje je koji je razlog tako duge secernacije kod vas. Posto to traje 4 godine siguran sam da je jedini nacin lecenja operativni tj. neophodno je ukloniti infektivno zariste (ako ste operisani mrezicom ona se mora ukloniti, ako nema mrezice izdasna ekscizija rane i ponovna sutura). Uvek je nezahvalno raditi reintervenciju te se ne ljutite na kolege koje ne zele da prihvati odgovornost. Ja se ne bavim herniologijom i ne radim te operacije. U Nisu je svakako najiskusniji i najbolji hirurg za ovu vrstu patologije dr Veroljub Pejcic te se mozete obratiti njemu u slucaju da ne mozete resiti problem u Pancevu. ass dr med sc Dragan Milic

Komentari na pitanje: #723

    • Isti problem i ja imam, 4 godine se otvara i zatvara rana i izlazi neka zuckasta tekucina. Bio sam na pregledu kod hirurga koji kaze da je dlaka urasla. Prepisao mi je panklav al opet isto, neznam sta raditi, bolje mi je bilo dok nisam tu herniju operisao, bojim se infekcije, a i ruzan je osjecaj. Ako je neko rijesio taj problem neka javi kako, hvala. . .