Postovani! Bila sam na pregledu i ustanovljeno mi je da je u lateralnom delu desne dojke prisutna transparentna jasno ogranicena promena, nemohogene strukture, dijametra 90X70mm, raioloski benignih karakteristika. Rekli su mi da treba hitna konsultacija hirurga, jer je potrebno sto prije odstraniti. Molim vas Vase misljenje i interesuje me na koji nacin se to radi (anestezija...)! Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 09. 07. 2008.
    • Postovana Petra,

      Radi se najverovatnije o benignom tumoru dojke (fibrom). Njegovo uklanjanje je izuzetno laka hirurska procedura koja se radi se u lokalnoj anesteziji. Intervencija traje desetak minuta i odstranjeni tumor se posalje na patohistoloski pregled kako bi se utvrdila tacna dijagnoza i njegova PH verifikacija. Nakon desetak dana skidaju se konci sa operativne rane. I posle intervencije potrebne su kontrole na 6 meseci kako bi se utvrdilo nastajanja eventualno novih promena u dojci.