DA LI POSTOJI NACIN DA SE IZBEGNE KOLONOSKOPIJA I IRIGOSKOPIJA TJ. DA LI IMA NEKA BLAZA METODA,AKO NE,DA LI MOZE JEDAN OD TA DVA PREGLEDA DA SE OBAVI UZ LOKALNU ANESTEZIJU I KOJI? UNAPRED ZAHVALNA

    Odgovoreno: 03. 05. 2007.

    • Postovana Ivana, Nemojte se plasiti pregleda. On jeste neprijatan ali ne i previse bolan. Predlazedm Vam kolonoskopiju koja je najefikasnija metoda za postavljanje dijagnoze oboljenja creva. Kolonoskopija se moze izvesti sa anestezijom ali se to ne praktikuje jer zaista nema potrebe za tim. U svakom slucaju konsultujte se sa Vasim lekarom. ass dr med sc Dragan Milic