Ja sam student Medicinskog fakulteta u Beogradu i trenutno spremam ispit iz hirurgije.Htela bih malu pomoc,naime u nasem zvanicnom uzdbeniku ne postoji nista iz oblasti ratne hirurgije. Da li biste mi preporucili neku literaturu koja bi mi pomogla u ispitu,ili eventualno dali neku adresu na kojoj bih mogla nesto da pronadjem. Takodje bih volela da mogu da pronadjem i saznam nesto vise o hirurskoj obradi rane,politraumi i hemostazi. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 03. 05. 2007.

    • Postovana Marina, Preporucujem Schwartz - ovu Hirurgiju kao najbolji udzbenik hirurgije u svetu (pisan je na Engleskom jeziku). Sve ostale knjige pisane na Srpskom su podjednako dobre odnosno lose. Knjiga koja se bavi ratnim povredama i koju je izdao dekan niskog med fakulteta prof Visnjic zadovoljila bi najosnovnije vase prohteve. Puno pozdrava i srecno na ispitu, ass dr Dragan Milic