Postovani doktore, U brisu uzetom sa rane na desnoj potkolenici otkriveni su staphylococcus aureus, escherichia coli i entercoccus sp. Moj lekar mi je prepisao da pijem Ciprofloxacin 500mg 10 dana i da dolazim na previjanje rane, koja povremeno curi i stvara se krasta.Samo da Vam pojasnim da je rana nastala od gelera prije 15 godina i da je do sada nekoliko puta curila, ali nikada pre nisam radio bris. Da li je prepisana terapija odgovarajuca i da li postoji neko trajnije resenje za moj problem? Hvala unapred

    Odgovoreno: 13. 06. 2008.
    • Postovani Zorane,

      Potrebno je utvrditi o kakvoj je rani rec: da li je ona posledica ostecenja kostiju (osteomijelitis), arterijskih ili venskih krvnih sudova ili je mozda posledica dijabetesa....Potrebno je uraditi dopler krvnih sudova nogu, krvnu sliku i laboratorijske analize, Ro-grafiju kostiju potkolenice. Nakon sprovodjenja ovih dijagnostickih procedura procenjuje se o kakvoj je rani rec jer od ovoga zavisi i nacin lecenja. Doktor vam je propisao adekvatnu terapiju za pocetak.