Postovani doktore imam 31 godinu i imam probleme sa venama.U toku trudnoce su mi se naglo pojavile prosirene vene i kapilri u predelu noga ispod kolena(na listovima).Receno mi je da ce se povuci posle porodjaja i povukle se ali malo.Bole me kada sam duze na nogama ali bolovi su nepodnosljivi u toku menstrualnog ciklusa tada imam i grceve.Nalazim se "na kraju sveta"(sever Norveske) i tesko da cu moci ubrzo u Srbiju tako da vas molim da mi pomognete i uputite sta da koristim kako bi ublazila otok i bol?Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 11. 06. 2008.
    • Postovana Mirjana,

      Postoji jednostavno resenje za vas. Elasticne carape sa kompresijom klase 2 (pritisak 20-25 mm Hg). Preporucujem vam carape marke Sigvaris ili Jobst, moze i Baurfiend ili Innotera. U Norveskoj ovakvih carapa ima i one se uzimaju na osnovu velicine vase noge (meri se obim potkolenice i natkolenice metrom ujutru kada se probudite). Carapa se nosi tokom celog dana. Navlaci se ujutru kada se probudite i skida se uvece pred spavanje. Pored carapa mozete uzimati i diosminske preparate (phlebodia 1x1 ili daflon 2x1). Benefit od ove terapije brzo cete osetiti, bol i grcevi ce nestati i noga nece oticati.