Poštovani Dr. Milić, Nadam se da mi vi možete nešto reći o mom problemu, prije nego što odem na ispitivanje. U trudnoći sam primijetila malu meku kvržicu između dojke i pazuha, slabo vidljive kada je ruka (desna) spuštena.Ispod je još jedna manja i pod pritiskom prsta ih potpuno izgubim. Pomislila sam da to može biti zbog pripremanja organizma na dojenje, a moja beba (6mj) doji. Negdje sam pročitala da može biti riječ o fibroadenomu koji se javlja kod žena između 20 i 30 godina ( meni je 28) i koje imaju višak masti u krvi, a moji nalazi su to konstantno pokazivali tokom cijele trudnoće. Napominjem da ta kvržica pulsira, osjeti se pod prstom i jedva je vidljivo. Ne raste, nema boje, nema iscjetka. Imam li razloga za zabrinutost i šta bi to moglo biti? Mnogo Vam zahvaljujem.

    Odgovoreno: 11. 06. 2008.
    • Postovana Nerma,

      Nemate razloga za brigu jer se najverovatnije radi o cisti dojke. Potrebno je da uradite ultrazvucni pregled dojke koji ce pokazati da li su potrebna dodatna ispitivanja ili ne.