postovani doktore, u poslednjih 6-7 meseci pojavilo mi se na desnom stopaluzadebjanje u predelu izmedju pete i samog stopala velicine lesnika koje se doduse malo poveca pa smanji.nije bolno sem na jaci pritisak ali posle lezanja ne mogu stopalom normalno da stasnem vec ga krivim.danas sam bila kod ortopeda koji mi je napiao dijagnozu u koju nije bio bas sasvim siguran pa me je poslao i od plasticnog hirurga koji mi je predlozio operaciju .obojica su se slozila oko dijagnoze ali re3kli su mi da se ,,to,, javlja uglavnom samo na sakama retko na stopalima. dg.FIBROIS APONEUROSIS PLANTARIS PEDIS 1.DEX. Postavila sam im pitanje da li to ima veze sa visokim potpeticama odgovor je bio negativan da je to uglavnom nasledno ili urodjeno sto bas ne bih mogla redci u svom slucaju.ne znam da li je potrebno da naznacim da imam osteopeniju i da imam problema sa bulimijom rekli su mi da se ta vrsta operacije radi po opstom anestezijom ali ja bih ipak zelela da cujem i vase misljenje o tome unapred zahvalna ruza stopalu

    Odgovoreno: 09. 06. 2008.
    • Postovana Ruzice,

      Na osnovu vaseg opisa ne moze se postaviti dijagnoza sa sigurnoscu. Pretpostavljam da su kolege na osnovu klinickog pregleda postavili tacnu dijagnozu. Operacija se moze izvesti i u spinalnoj anesteziji a ako promena nije velika i u lokalnoj anesteziji. Savetujem vam da poslusate kolege.