Procitala sam u politici da ce dr dragan milic sprovesti istrazivanje na 50 do 100 pacijenata obolelih od ms-a kako bi se utvrdio značaj tzv. Hronicne venozne cerebrospinalne insuficijencije kod obolelih od ms-a. Da li ta studija podrazumeva samo dijagnostiku suzenja ili opstrukcije ili podrazumeva i eventualnu dilataciju suzenih krvnih sudova? Posto bolujem od ms (dijagnoza postavljena 2001) , zanima me kako se mogu ukljuciti u studiju/istrazivanje?

    Odgovoreno: 15. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Studija podrazumeva ne samo dijagnostikovanje ccsvi vec i tretman ukoliko su prisutni znaci hronicne cerebrospinalne vaskularne insuficijencije (dilatacija) . Posaljite svoje podatke na e-mail: dmilic@ptt. Rs

      ass dr med sc dragan j milic