Postovani, moja mama je 16. 02. 2010. God. Imala laparoskopsku operaciju zucne kese. Operacija je prosla odlicno, sutradan je izasla iz bolnice. Malo se manje kretala do kontrole nakon 7 dana. Na kontroli su skinute gaze ili tuferi koji su stojali na mestima rezova od operacije. Vec sledeceg dana je na rezu odmah ispod grudi pocelo je da je jace zateze, bolucka i stvorila joj se neka tvrda kuglica koja se moze dodirom opipati. Ostala 2 ili 3 reza su normalno zacelili. Mozete li mi reci o cemu se radi? Ako sam dobro razumela operacija je vrsena pod radnim pritiskom od 8 - 9 mmhg. Noge su joj bile povezane zavojima zbog prosirenih vena. Mama ima 64 godine, pusac je. Sto se tice drugih bolesti ima: prosirene vene, "gusta krv" (policitemija) (koristi litalir) , visok krvni pritisak koji regulise lekovima. Pre nekoliko godina je imala operaciju uklanjanja materice, ali je operacija radjena vaginalno. Sve analize uradjenje pre operacije od strane hemataloga, kardiologa,. . . Su bile u granicama normale.

    Odgovoreno: 17. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Verovatno se radi o pojavi granuloma (reakcija na strano telo tj. Hirurski konac) . Moguce je da bude i hematom ili serom. U svakom slucaju nije nista opasno i svakako ce doci do resorpcije ove promene.

      ass dr med sc dragan j milic