Molim vas da mi objasnite koje posledice mogu nastati, abdominalna aorta, prati se do racve nejednakog promera os 8, 7 mm do 17, 7 mm bez balonastog prosirenja! Unaprijed zahvalna! S postovanjem! Natalija

    Odgovoreno: 15. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Ovo ukazuje na suzenje trbusne aorte koje vremenom moze dovesti do ishemije nogu. Potrebno je da se javite vaskularnom hirurgu koji ce odrediti terapiju i dati sve potrebne savete za kontrolu bolesti (prestanak pusenja, korekcija ishrane, fizicka aktivnost. . . . . . .) .

      ass dr med sc dragan milic