Postovani, Ne znam kom profilu lekara da se obratim, ali mozda mi vi mozete pomoci. Imam 26 godina, pre oko mesec dana primetio sam da mi se u predelu grla ispod vilice pojavila nekakva zlezda (ili unutrasnji cir, ne znam kako da to imenujem) oblika lopte, precnika otprilike 1cm. Po savetu lekara uzimao sam antibiotike 10-ak dana, ali ta zlezda se samo smanjila otprilike za 50%. Mozete li mi reci o cemu se tu zapravo radi, sta je uzrok, i kako da otklonim problem? Hvala unapred. Pozdrav.

    Odgovoreno: 14. 05. 2008.
    • Postovani Milose,

      Verovatno se radi o nekoj infekciji u usnoj supljini a moguce ja da se ovi limfni cvorovi jave i zbog pokvarenog zuba. U svakom slucaju treba uraditi krvnu sliku a potom se javite na pregled  otorinolaringologu i stomatologu kako bi se utvrdio pravi razlog pojave limfnog nodusa.