Postovani doktori, vec sam vam postavio pitanje u vezi moje obostrane operacije bruhova a pitao sam kakva je to metoda plastica canalic inguinalis berliner, nisam jos uvek dobio odgovor. Ovaj put vam se obracam jer i posle 17 dana od operacije hematom sa desne strane mi se vrlo sporo povlaci i konci jos nisu skinuti. Sa leve strane rana je prilicno dobro, konci su skinuti posle 7 dana, jedino osecam blago trnjenje koze ispod rane. Hematom je izgleda nastao jer uredjaj kojim su spaljivali krvne sudove je prekidao. Molim vas da mi odgovorite koje je neko optimalno vreme za povlacenje ovog hematoma i da li necim mogu to da ubrzam? Popio sam jedino jednu kutiju chymoral forte. Nadam se brzom odgovoru jer me ovo bas zabrinjava. Pozdrav i unapred hvala!

    Odgovoreno: 15. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Poslao sam odgovor na vase pitanje nedavno jer sam bio van zemlje. Ne brinite, hematom ce se povuci ali je za ovo potrebno vreme. Savetujem vam da ne te lekove jer oni nece ubrzati resorpciju hematoma. Za resorpciju hematoma nekada je potrebno desetak dana, nekada i vise.

      ass dr med sc dragan milic