Doktore milicu, od maja prosle godine do danas bezuspesno kod dermatologa lecim otvorenu ranicu na levoj nozi vise skocnog zgloba dijagnoza (ulcus vensoum cruris l. Sin. Sy posthormbophlebitidem cruris l. Sin.) . U pocetku su mi menjali masti, da bi kasnije presla na kompresivni zavoj, od te terapije prva ranica zaraste ali se pored nje otvori nova, koju pokusavaju da rese sa varihevire plocicama, ali bezuspesno. Molim vas da kazete svoje misljenje i savet.

    Odgovoreno: 15. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Mi nase pacijente sa venskim ulkusom lecimo bez ikakvih krema, masti i primenjujemo samo kompresivni sistem sa tubulkusom (tubulkus + elasticni zavoj 15 cm sirine i 5 m duzine) koji se nosi neprekidno i danju i nocu. Stepen izlecenja ovom metodom, ako se pravilno primenjuje, je preko 90% . Takodje je vazno da se tubulkus carapa nalazi na pozitivnoj listi.

      ass dr med sc dragan milic