26.03.2007 Na dopler sonografiji krvnih sudova donjih extremiteta nadjeno je da je na desnoj nozi arterija tibialis posterior u distalnom delu sa znacima znacajne stenoze koja iznosi 85 % (sistolna amplituda 4m/sec.),da bi se 06.02.2008. uradila Amputathio part.dig.III pedis l.sin. Otac i dalje ima bolove.Rodjen je 1954. profesionalni vozac autobusa,nepusac,nema secer ni masnocu.Molim savet,nacin daljeg lecenja i u kojoj ustanovi i kom lekaru da se obratimo u Beogradu. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 25. 05. 2008.
    • Postovana Ana,

      Potrebno je uraditi dodatna ispitivanja kod vaseg oca (dopler indeksi, klinicki pregled, eventualno arteriografija...). Moguce je da se radi o Burgerovoj bolesti (bolest pusaca) te ako otac pusi mora odmah prestati sa pusenjem u potpunosti. Ne sme da boravi ni u prostoriji gde se pusi. Javite se na pregled u IKVB KC Srbije (bivsa II hirurska klinika) koja je nasa najeminentnija institucija za vaskularnu hirurgiju.