Pozdrav svima! Pitanje je u korist moje majke, odabrao sam njenu godinu rodjenja 1949. I naravno zenski pol. Nju odavno, kaze od porodjaja, muce hemoroidi. Nikada nije operisana, valjda zato sto nije bilo potrebno. Terapija se sastojala uvek od neke masne kreme i svakodnevnog pranja odmah posle nuzde. Ipak, moram da kazem da je ona, buduci da je osoba rodjena i vaspitana na selu, veoma nevoljna da ide na preglede kojima bi mozda dosla do neke nove i mozda efektivnije terapije. Pre nekoliko godina sam cuo za mast koja se zove factum i kupio joj da isproba. Njen utisak je tada bio da ne oseca nikakvo vece olaksanje nego sto ima sa medicinskom mascu koju inace maze. Uveren sam da godinama nije sa lekarom govorila na temu hemoroida. Postoji li nesto novo sto bih mogao da joj predlozim da o tome pita lekara. Neko sredstvo za ublazavanje iritacije, ili neki tretman smanjivanja tih izraslina koji ne podrazumeva operaciju skalpelom? Hvala.

    Odgovoreno: 03. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Mozete preporuciti majci da proba sa uzimanjem leka phlebodia 1x1 u trajanju od mesec dana. Trebalo bi da dodje do poboljsanja vec nakon desetak dana.

      ass dr med sc dragan milic