Postovani, dijagnoza moje majke, koja je 1960. Godiste je subolcclusio iliac art. Sin. . Predlozena je operacija, pa me zanima da li je to jedini vid lecenja, da li se zacepljenje moze sanirati lekovima, a isto tako koliki je procenat uspesnosti takvih operacija i rizik? Hvala

    Odgovoreno: 03. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Operacija je jedini vid lecenja okluzije arterijskih krvnih sudova. Na zalost ne moze se nikakvim lekovima otkloniti postojanje aterosklerotskih naslaga i posebno otvoriti zapuseni krvni sud. Operacije su obicno veoma uspesne narocito kada su ilijacni krvni sudovi u pitanju. Kao i kod svake operacije rizik postoji i njega ce proceniti anesteziolozi i operator.

      ass dr med sc dragan milic