Od rodjenja *rodjena sam 1978, imam problem koji se odnosi na nemogućnost širenja obe noge ka spoljašnjosti. Išla sam kod doktora fizikalne medicine, i konstatovano mi je skraćenje mišića unutrašnje strane butine (ne znam stručan naziv) . Nemam nikakvih problema koji se odnose na hod. Išla sam na vežbe, ali da li je to jedini način da rešim problem? Rečeno mi je da može da se radi rutinska operacija, ubacivanjem, ne znam tačno čega, što omogućava funkciju mišića u potpunosti. Ne bolujem ni od kakve bolesti. Zdrava sam osoba fizički i psihički. Želim da znam odgovor od doktora fizikalne medicine i hirurga (što se tiče operacije) odgovor pošaljite na moj maill. . . Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 27. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Ja sam vise pristalica da se ovaj problem tretira fizikalnom medicinom pre nego operativnim zahvatom. Nekada operativni zahvat moze dovesti do nezeljenih komplikacija koje mogu pogorsati stanje. Operaciju preporucujem samo kada postoje ozbiljni problemi koji hendikepiraju pacijenta.

      ass dr med sc dragan milic