Naime. Problem je zostanak znojenja u lijevoj pazusnoj jami od prije 1 godine dana, dok je u desnoj malo povecano znojenje. U lijevoj i desnoj dojci imam ciste. Interesuje me šta bi mogao biti uzrok, koliko je opasno, kog liječnika posjetiti? Hvala!

    Odgovoreno: 18. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Znojenje je regulisano aktivnoscu autonomnog nervnog sistema (simpatikusa) . Ciste u dojkama sigurno nemaju nikakve veze sa pojacanim znojenjem ili izostankom znojenja. Ukoliko ne postoje nikakvi drugi problemi ili simptomi ja ne bih indikovao bilo kakve druge posebne pretrage.
      mozete se javiti endokrinom hirurgu na pregled kao i hirurgu za bolesti dojke.

      ass dr med sc dragan milic