Postovani, imam problem sa hemoroidima, kada podignem nesto tesko, cucnem, odem u toalet, izadju i moram da ih vratim, ne krvare (par puta godisnje) i ne bole. Nisam bio kod doktora, receno mi je da operacija cesto ne uspeva i da se vracaju. Cuo sam za thd metodu pa me zanima da li se to radi u srbiji i da li je tacno da je uspeh skoro 100 posto. Da li posle operacije thd metodom mogu da radim teske fizicke poslove? Takodje me zanima i koliko je opasno izbegavati operaciju u mom stadijumu i sta bih mogao da koristim, mast, lekove. . . ? Unapred zahvalan, dragan

    Odgovoreno: 18. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Iskustvo sa thd metodom nemam i ne mogu vam nista o njoj reci. Sto se tice terapije hemoroida preporucujem odrzavanje savrsene higijene, regulisanje stolice tako da one budu redovne. Od lekova preporucujem uzimanje tbl phlebodia (600) 2x1 u toku 5 dana a potom po jedna tableta dnevno u toku 3 meseca. Mozete koristiti i antihemoroidalne masti (factu na primer) . Ukoliko su problemi izrazeni moze se pokusati i sa sklerozacijom hemoroida.

      ass dr med sc dragan milic