Postovani, htela bi da pitam za oca koji lezi u bolnici i sutra ima operaciju abdominalne aorte (aneurizmu) . Zanima me koliko je uspesna operacija i imali li rizika. Velicina aorte je 5, 4, pritom je ima 2 infarta i ugradjen mu je stent pre 2 dana. Jako sam zabrinuta i molim za odgovor? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 08. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Operacija nije laka ali se kod nas rutinski izvodi i ovi pacijenti imaju dobru prognozu. Kod vaseg tate tim vise sto aneurizma nije velika (5. 4 cm) . Smatram da ce sve biti u redu.

      ass dr med sc dragan milic