Moj sin je operisao uraslu dlaku prvi pit u martu, pa je reintervencija radjena u septembru. Imao je bakterije u rani eserihije koli i stafilokokus aureus. Dobio je terapiju i eserihija koli je nestala. Rana je zarasla da bi posle dve nedelje ponovo buknula. Uzet je bris rane i pronadjena stafilokokaaureus dobio je terapiju ciprocinal 2 kutije i stanicid mast direkno na ranu. Po recima doktora rana se ocistila od gnoja i ponovo je uzet bris rane da bi sada pokazo rezultat da se u rani nalazi bakterija eserihijakoli. Molim za savet i misljenji, unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 08. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Ove bakterije su veoma ceste kod infekcija potkoznog tkiva i njihov nalaz u brisu je ocekivan. Ukoliko se ovo stanje ponavlja potrebna je radikalnija hirurska intervencija koja bi uklonila zariste infekcije.

      ass dr med sc dragan milic